Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Son yıllarda karşımıza Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? sorusu çıkmaktadır. Bu sebeple bizlerde bu konu hakkında sizlere gerekli bilgi vereceğiz. Kredi kartı çıkarmak için başvuruda bulunulduğu zaman, aranılan ilk şart başvuruda bulunan kişinin aylık gelirinin ne kadar olduğudur. Şahsın aylık geliri yüksekse, birçok banka o kişiye kredi kartı çıkarmak için birbirleri ile yarış haline gelir. Fakat aynı anda birkaç bankanın kredi kartı kullanan kişinin, her yıl 2 kez yatırılmakta olan hesap kullanım ücretini düzenli bir biçimde yatırması gerekir. Sahip olunan kredi kartının fazla olması sebebiyle, zamanla harcamaların kontrol altında tutulması zor bir hal alır ve kişi bazı kredi kartlarını iptal edilmesi durumunda kalabilir. Kredi kartı borcunu her ay düzenli ödeyen bir başka ifadeyle bankalara pek fazla borcu olmayan kişiler kredi kartının iptal edilmesini biraz zor bir hal alır. Bunun sebebi ise hiçbir banka borç ödemelerinde tutarlı davranış sergileyen müşterilerini kaybetmek istememesinden kaynaklıdır.
Kredi kartını kapatmak istiyorsanız yapılması gereken ilk şey o kredi kartın tüm borçlarını kapatmak olmalıdır. Elinizde nakit para yoksa kredi kartınızın borcunu kapatmak adına ihtiyaç kredisine başvurmanız veya başka bankaya ait olan bir kredi kartına borç transferini gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Bunları yaptıktan sonraki işlem ise banka şubesine gidip, kredi kartınızı kapattırmak için dilekçe vermeniz gerekir. Banka personeli vermiş olduğunuz bu dilekçenizi işleme koymamak adına sizleri ikna etmeye çalışabilir. Kredi kartı kapatma isteğini belirtmenize rağmen bankanız hala ısrarcı davranılıyorsa bu durum karşısında seçim tamamen size kalmıştır. Dilerseniz, kartınızı kapatabilir dilerseniz de hala kullanım sağlayabilirsiniz.
Telefon bankacılığıyla kredi kartınızı kapatmak yoluna gidebilirseniz. Kredi kartınızın bağlı olduğu müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı iptal ettirme talebi oluşturabilirsiniz. Bir başka hususta kredi kartınızı iptal etme talebinizin ardından bir hafta içerisinde kredi kartınızı iptal ettirme işleminin BBDK'ya bildirilmesi gerekmektedir.

Sizlere Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kart kapatma, kredi kartı iptali, yeni gelen kredi kartı iptali

0 Yorum "Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?"

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme