Ek Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır? 2020

Kredi kartları bütün aile bireylerinin rahat bir şekilde kullandığı, para taşıma probleminin önüne geçen bir nevi nakit para görevini üstlenen araçlara denir. Artık günümüzde kredi kartı kullanılarak yapılmış olan alışverişlerde ekstradan taksit imkanı olduğundan dolayı kolay bir şekilde alışveriş yapma yine kolay bir şekilde ödeme imkanını sunmaktadır. Ancak farklı bankalara ait farklı kredi kartlarına sahip olmak hem aylık ödemelerin zora girmesine yol açar hem de senede iki kere kesilmekte olan hesap kullanım ücreti oranının artırılmasına yol açar. Halbuki artık pek çok bankaya ait olan kredi kartları için ek kart çıkartabilmek mümkündür. Bu kartların sağlamış olduğu en büyük fırsat, kredi kartlarının limiti ne kadarsa ek kartlarının da limiti aynı miktardadır. Ek kartlar genel olarak eşler ya da çocuklar için tercih edilmektedir.
Ek kredi kartı çıkarmak için başvuruda bulunan kişide bankaların aramış olduğu ilk koşul 18 yaşından büyük olma koşuludur. Ancak ailenin onay vermesiyle 16 yaşından büyük olan çocuklar için, bir akrabasının adına ek kart çıkartılabilinir. Başka şehirde okuyan ya da ülke dışında okuyan öğrenciler için, kredi kartı üzerine ek kart çıkarmak son derece büyük yarar sağlayacaktır. Ek kredi kartı sunumunda bulunan pek çok banka, ek kart sayısı adetinde sınırlama yoluna gitmiştir. Bir kredi kartı üzerine en çok 10 tane ek kart çıkarma sınırı vardır.
Ek kredi kartına sahip olabilmek için, banka şubesine gidip başvuru formunu doldurmanız ya da internet bankacılığı aracılığı ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Banka şubesine gidip başvuruda bulunmak zaman kaybı olacağından dolayı bu yöntem bazı kişiler için pek fazla tercih edilmemektedir. Telefon bankacılığı kullanılarak yapılmış olan başvuruda müşteri temsilcisine ek kart çıkarma talebinizi ifade etmeniz gerekecektir. Ek kart ile yapılan harcamalar, ek kart kullanan kişiye gönderilir. Kısaca anlatmamız gerekirse esas karta ödeme ihtarnamesi ek kart sahibi ödemeleri geciktirirse ya da ödemeleri yapmaması halinde gelir. Bu özelliğinden dolayı da son derece avantajlı bir karttır. Türkiye’de genel olarak ailesinden ayrı şehirlerde yaşamını sürdüren gençler için ek kart tercih edilir. Ek kartın belirli bir limitinin olması önemli husustur. Ek kart aracılığı ile yapılmış olan harcamaların bu kartı kullanmakta olan kişiye yansımış olması ailenin bütçe dengesinde bozulma meydana getirmeyecektir. Yeni bir kredi kartına sahip olmaktansa aile bireylerine ek kart çıkarmak daha avantajlı olacaktır.

Sizlere Ek Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır? 2020 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildire bilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: ek kart ziraat, ek kart limit oranı

0 Yorum "Ek Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır? 2020"

Ek Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır? 2020 Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Ek Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır? 2020 ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme