ATM Para Yuttu, Ne Yapmalıyım?

Banka şubelerinde yapılacak olan tüm işlemlerin hemen hemen hepsini ATM'lerden yapabilmekteyiz. Para çekme, yatırma, borç veya fatura ödeme gibi birçok işlemlerinizin hepsini kartlı veya kartsız olarak ATM'lerden gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak bazı zamanlarda bir takım sorunlarda meydana gelebilir. Müşterilerin bankalarına ilettiği sorunların genelinde ise ATM Para Yuttu, Ne Yapmalıyım? sorusu gelmektedir. Eğer bankamatikte kartınız kalmışsa veyahut paranız kaldıysa asla paniğe kapılmamalısınız. Çünkü bu tür sorunları yaşayan bireyler genelde paniğe kapılırlar ve hemen banka şubesine giderek ATM Para Yuttu, Ne Yapmalıyım? diye sorunlarını iletirler.
Para giriş çıkış kısmında sayım esnasında herhangi bir sıkışma meydana geldiğinde yada mekanik bir problem oluştuğu zaman, bankamatikler paranızı vermeyecektir. Bu gibi problemler banka kayıtlarına bir süre sonra yansıyacaktır. Bu sebeple hesabınıza yatırmış olunan para azalacağını yada bankanızın sizlere parayı geri vermeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında panik yapmamanızı gerektirecek olan bir diğer konu ise bankamatiklerde yer alan 7/24 kayıtta olan güvenlik kameralarının olmasıdır. Şayet banka sizi arayıp yapmış olduğunuz başvurunun olumsuz olduğunu iletirse hemen bankamatikte yer alan güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi talebinde bulunmanız önerilir. Zaten ATM'lerde yer alan güvenlik kameralarına bakıldığı zaman o esnada yaşamış olunan panik durumda, bütün detayları ile açığa çıkacaktır. ATM'de paranız sıkıştıktan sonra sizden sonra işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler de o ATM'den herhangi bir işlem yapamazlar.
ATM'lerde meydana gelen bu gibi sorunlarda şayet banka şubesinden çok uzaktaysanız yapmanız gereken ilk şey müşteri hizmetlerini aramak olmalıdır. Müşteri hizmetleri yapacağı bazı incelemelerden sonra sizi en yakın banka şubesine yönlendirecektir. Bu yönlendirmenin ardından, size söylenen şubeye gidip ya ATM'nin vermediği paranızı elden alabilirsiniz veya bankamatikte kartınız kalmışsa bunun için yapılması lazım olan başvurularda bulunduktan sonra kartınıza tekrardan sahip olabilirsiniz.
Sizlere ATM Para Yuttu, Ne Yapmalıyım? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: atm paramı yuttu banka vermiyor

0 Yorum "ATM Para Yuttu, Ne Yapmalıyım?"

ATM Para Yuttu, Ne Yapmalıyım? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz ATM Para Yuttu, Ne Yapmalıyım? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme