Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma 2020

Gelişen teknoloji ile beraber bir çoğumuz teknolojinin birçok yeniliklerinden yararlanmaktayız. Bu yeniliklerin başında bankaların bizlere sunduğu internet alışverişi gelmektedir. İnternet alışverişi ile birçok alanda kendimize kolaylık sağlayabiliyoruz. Örneğin; mağazalara gitmek yerine tek tuşla istediğimiz kıyafetleri sipariş edebiliyoruz. Bu durum bizlerin işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Ancak internet alışverişi yapabilmek için kredi kartınızın internet alışverişine açık olması gerekir. Bizlerde bu noktada sizlere Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma konusu hakkında bilgi vereceğiz. Akbank Axess kredi kartıyla birçok kredi kartı müşterisine hizmet sunmaktadır. Bunun yanında bankada mevduatı olan vadesiz kartlar aracılığıyla da internet üzerinden alışveriş yapmak mümkündür. BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 7052 sayılı kurul kararı ile beraber 31 Ocak 2018 tarihinden itibaren internet üzerinden alışveriş gerçekleştirilmesi için kart sahiplerinin onay vermesi gerekir. Özellikle son dönemlerde gittikçe artış gösteren internet kart dolandırıcılığı olaylarının önüne geçebilmek için BDDK tarafından bu uygulama işleme konulmuştur.
Akbank World Kredi Kartı veya Bankamatik Kartı sahibiyseniz bunları internet üzerinden alışverişe açtırabilmek için SMS aracılığıyla onay mesajı göndermek zorundasınız. Bankanızda tanımlı olan cep telefonu numaranızdan büyük harflerle İNTERNET yazıp 8885'e ücretsiz SMS yollayın. Böylelikle kolayca kartlarınızı internete açabilirsiniz ve sonrasında internet üzerinden alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Bunun yanında Akbank Direkt uygulamasını kullanarak veya 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kart tercihlerinizi de farklı biçimde belirleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Sizlere Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma 2020 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kartı internet alışverişine açma, axess internet alışveriş açma, akbank

0 Yorum "Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma 2020"

Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma 2020 Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma 2020 ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme