SGK Kredi Kartı İle Ödeme 2020

SGK, 2011 yılında yapmış olduğu düzenleme ile bizlere kredi kartı ödeme işlemleri için olanak tanımış oldu. Bu düzenleme kapsamında, SGK borçlarının bankamatik ve kredi kartlarıyla ödenmesi imkanı tanınarak, borçlulara büyük kolaylıklar sağlandı.
SGK kredi kartı ile ödeme işlemleri E-Devlet üzerinden yapılabildiği gibi, bankaların internet bankacılığı şubeleri üzerinden de kolaylıkla yapılabilir. SGK kredi kartı ile ödeme işlemi yapmak için, 26 haneli SGK sicil numaranızı bilmeniz gerekir. Şayet sicil numaranızı bilmiyorsanız, işverenler bağlı oldukları muhasebeciden, çalışanlar ise E-Devlet üzerinden yada sigorta kimlik kartlarından SGK sicil numaralarını öğrenebilir.
Banka yada krediniz kartınızla, E-Devlet üzerinden SGK borçlarınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için E-Devlet şifreniz varsa direkt giriş yaparak, şifreniz yoksa ilgili PTT şubelerinden şifre alarak E-Devlet kapısına girmeniz yeterli olacaktır. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra, SGK menüsünde yer alan kredi kartı ile borç ödeme seçeneğini seçerek, SGK kredi kartı ile ödeme işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Bankaların internet yada mobil şubesine giriş yaparak, buradan da SGK kredi kartı ile ödeme işlemi yapmak mümkündür. Yine bu işlemin yapılması için SGK sicil numarasının bilmesi gerekir. Online bankacılık işlemleri ödemeler bölümünde yer alan SGK ödemeler menüsünden, ilgili alanları doldurarak SGK ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun yanında her ay düzenli olarak ödenmesi gereken SGK borcu bulunuyorsa, otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerinizin her ay otomatik ödemesini sağlamanız mümkündür.

Sizlere SGK Kredi Kartı İle Ödeme 2020 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: sgk pirim ödeme

0 Yorum "SGK Kredi Kartı İle Ödeme 2020"

SGK Kredi Kartı İle Ödeme 2020 Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz SGK Kredi Kartı İle Ödeme 2020 ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme