Kredi Borcum Var Yeniden Kredi Çekebilir Miyim?

Yaşadığımız dönemde artık bankalara borcu bulunmayan kişi sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Bunun nedeni, gitgide artan enflasyon oranları, doların artması ile birlikte yaşamsal bütün aktiviteleri ekstradan pahalı duruma getirmesi, ev ya da araba fiyatlarında doların artması ile beraber direkt olarak yükselme meydana gelmesi gibi örnekleri sıralayabiliriz. Birde, teknolojik aletlerin fiyatlarının yüksek olması ve bu ürünlere sahip olma arzusu sebebiyle de bankalara olan borç yükünün giderek artması günümüzde artık normal karşılanır bir hale gelmektedir. Genelde bankalara borçlu durumdayken yeniden kredi çekebilmek çok zor olarak görülmektedir. Bankalar kredi kartı borcunu ödeyemeyen müşterileri için yapılandırma yoluna gidip taksitlendirme işlemini uygulamaktadırlar. Fakat bu taksitlendirme işlemi müşterilerin karnesine olumsuz şekilde yansımaktadır, yani taksitlendirme işlemi yapılan kişiler kredi verilmeyecek kişiler kategorisine girer.
Bankalara olan borcunuz bir ya da iki aylık kredi kartı asgari ücret ödeme gecikmesi ile sınırlı olursa kredi çekebilmeniz daha kolay olacaktır. Çünkü bankalar bu olayı sınırlı bir miktar şeklinde ve süreli olarak görmezden gelebilmektedirler. Bu görmezden gelme işlemini de daha düşük paralar ile kredi çıkartıp belli ederler. Fakat bankalara olan kredi kartı borcunuz en az 5 ya da 6 aylık ve daha fazla ise bankalar hemen lazım olan çözüm işlemlerinin başlatılma sürecine geçerler. Bu etapta ilk başta sizleri telefon ile arayıp ödeme süreci ile ilgili sizlerden gerekli bilgileri almaya çalışırlar. Siz belli bir süre belirtirseniz bu süreye uygun olarak bankanız müsaade süresini ayarlar ve sizin belirlemiş olduğunuz sürenin bitmesini beklerler. Süre bittiği halde borcunuzu hala ödemediyseniz kredi puanınızda eksiye düşüş olayı başlar. Bankaların asla müsamaha göstermediği ve başka bankalar ile bu bilgileri paylaşmaktan sakınmadığı tek olay budur. Şahısların borç ödeme durumları göz önüne alınıp, müşteri profili oluşturulmaktadır ve oluşturulan bu profil gerekli görüldüğü taktirde bütün bankalar ile paylaşılabilir.

Kredi Puanımı Nasıl Yükseltebilirim?

  • Taksitlendirme yoluna gidilmiş olan borçların her ay düzenli şekilde ödenmesinin yapılması,
  • Kara liste süresi devam ederken herhangi bir kredi kartı veya kredi başvurusu yapmamak,
  • Borçların tamamen bitmesinden sonra belli bir süre herhangi bir finansal işlem girişimde bulunmamak gerekmektedir.

Bu tavsiyeleri göz önünde bulundurarak 5 senelik süreci daha da düşürüp kısa bir zaman sonra yeniden kredi çekebilmeniz daha kolay bir halde gelecektir. Bankalara borçlu durumdayken kredi çekme yollarının imkânı genel olarak bankaların şahıslar için oluşturmuş olduğu müşteri profili ile alakalıdır. Bazı bankalar düzenli geliri olan şahıslara borç ödememe veya başka bankalar ile yaşamış olduğu olumsuz problemleri dikkate almazlar ve hiçbir zorluk çıkarmadan kredi verebilirler.

Sizlere Kredi Borcum Var Yeniden Kredi Çekebilir Miyim? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: 2 kez kredi çekebilirmiyim, aynı bankadan 3 kredi çekilir mi, kredinin üzerine kredi çekilir mi

0 Yorum "Kredi Borcum Var Yeniden Kredi Çekebilir Miyim?"

Kredi Borcum Var Yeniden Kredi Çekebilir Miyim? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Kredi Borcum Var Yeniden Kredi Çekebilir Miyim? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme