Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır?

Bu makalemizde sizlere Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? konusu hakkında bilgi vereceğiz. Son yıllarda kredi kartı kullanımının artması ile beraber bankalar bizlere kredi kartı ile alakalı oldukça avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Bu nedenle hemen herkes kredi kartı kullanımı sağlar. Kredi kartları ile yapılan harcamalar her ay hesap kesim tarihinden sonra tarafınıza bankalar tarafından kredi kartı ekstresi adı altında yollanmaktadır.

Kredi kartı ekstresinden kısaca bahsetmek gerekirse kullanılmış olunan kredi kartı ile yapmış olduğumuz harcamaların özetini gösteren bir belgedir. Kredi kartı ekstresinde, kredi kartımızla hesap kesim tarihinden önce yapmış olduğumuz harcamalar, dönem sonu borcunuz varsa geçmişteki dönemlere ait borcunuz asgari ödeme tutarınız, son ödeme ile hesap kesim tarihi gibi bilgiler yer almaktadır. İlaveten bankaların sizlere sunmuş olduğu hizmet veya ücret değişikliği yada kartınıza ait puan ile kullanım bilgileri de kredi kartı ekstrelerinde yer almaktadır.

Kredi kartlarının ekstresi, kredi kartı borcunun son ödeme tarihinden 10 gün öncesinden kesilir veya kesinleşir. Hesap kesim tarihini takip eden günün tatil olması durumda, o ay için hesap kesim tarihi tatilin son günü olmaktadır. Kredi kartlarının hesap kesim tarihlerini sizler de belirleyebilirsiniz. Şayet kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmek gibi bir düşünceniz varsa bu değişikliği bankayı arayarak yapabilirsiniz.

Ekstreleriniz sizlerin talepleri doğrultusunda e-ekstre biçimde bankanıza vermiş olduğunuz e-posta adresinize de gelebileceği gibi ikamet etmiş olduğunuz adresinize de posta yoluyla da gönderilir. Yine sizlerin talebi doğrultusunda bankanız SMS yolu ile de sizlerin dönem borcu tutarınız hakkında sizleri bilgilendirebilir.

Sizlere Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? konusu hakkında gerekli bilgileri verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

0 Yorum "Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır?"

Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme