Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı 2020

Halkbank müşterilerine kredi imkanı sunarken, yaş faktörüne oldukça dikkat eder. Aslında sadece Hakbank değil, bütün bankalar bu konu oldukça hassas davranır. Bu sebeple Halkbank'ın belirlemiş olduğu yaş kriteri 65'tir. Emekli olan kişiler Halkbank'ın sunmuş olduğu konut kredisi imkanından yararlanabilmektedir. Emekli müşterilere sunulmuş olan Halkbank konut kredisi tutarının maaşlarının 10 katı olduğu unutulmaması gerekir. Halkbank konut kredisinin yanında mini emekli kredisi ile de emekli müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Bunun dışında Halkbank 5.000 TL faizsiz kredi imkanı da sunmaktadır.
Bankalar kredi verebilmek için bizlerde bir takım şartlara dikkat eder. Bu şartların en başında yaş faktörü gelmektedir. Halkbank konut kredisi çekmek için alt ve yaş sınırı bulunur. Kredi kullanımı yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Üst yaş sınırı ise 65 olarak tanımlanmaktadır. Birçok bankada bu durum 70 ve 75 yaş olabilmektedir. Hatta PTT tarafından sunulan kredilerin üst yaş sınırı 80 olabilmektedir.
Vadelerin belirlenmesinde en temel faktör yaş durumudur. Örneğin; 69 yaşında bir emekli kişi 2 yıl (24 ay) vadeli olarak kredi kullanabilir. 65 yaşındaki bir emekli Halkbank konut kredisi 60 ay vadeli olarak kullanabilir. Özellikle kredi notu yüksek olan müşteriler kolaylıkla Halkbank konut kredisinde yararlanabilir. Kredi notu her banka için önemli olduğu unutulmamalıdır.

75 Yaş Üstü Kişilere Hangi Bankalar Kredi Verir?

  • Türk Ekonomi Bankası,
  • Vakıfbank,
  • Fibabanka,
  • Aktifbank,
  • ING Bank,
  • Denizbank,
  • Ziraat Bankası,
Devlet bankaları tarafından yaş şartına dikkat edilse de, özel bankalar kişilerin kredi taleplerini, kredi notlarının yüksek olmasını baz alarak değerlendirir. 

Sizlere Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı 2020 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: emeklilere konut kredisi, halkbank emekli kredisi, halkbank konut kredisi

0 Yorum "Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı 2020"

Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı 2020 Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı 2020 ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme