Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekebilirim?

Bu makalemizde sizlere Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekebilirim? konusu hakkında bilgi vereceğiz. Son yıllarda kredi kartı kullanımının artması ile beraber birçok kişi teknoloji, giyim ve günlük market alışverişlerinde kredi kartını tercih eder. Bankalarımızda bizlere taksit imkanı sunar. Bu durum bizi biraz kredi kartı kullanımına itmektedir. Peşin alışveriş yapmak yerine kredi kartında taksitli harcama yapmak bizlere daha mantıklı gelmektedir. Ancak her kredi kartı kullanımının geri ödemesi olduğunu unutmamız gerekir. Doğru bir şekilde kullanım yaptığımız takdirde herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmayız. Eğer kullanımları doğru hesap etmezsek ilerleyen zamanlarda önünü almayacağımız durumlar ile karşılaşırız.
Tüm bankaların kredi kartları bizlere nakit avans imkanı sunmaktadır. Kredi kartından çekilen nakit avans sonrası, çekilen tutara göre banka tarafından belirlenen aylık faiz oranları işletilmektedir. Kredi kartından nakit avans çekmeyi, bir nevi kredi olarak düşünebilirsiniz. Normal krediden farkı, çekmek hakkının önceden verilmiş olması ve herhangi başvuru gerektirmemesidir. Yani şubeye gitmeden, direk ATM üzerinden kolay bir şekilde kredi kartından nakit avans çekilebilmektedir.

Kredi kartının nakit avans özelliği bulunması yeterlidir. Bununla beraber kredi kartının borcundan dolayı kapalı olmaması gereken bir şarttır. Son 12 ay içerisinde kart borcunun yarısından fazlasını, ödemiş olmanız gerekmektedir. 3 defa %50'nin altında ödeme yapıldıysa, kredi kartından nakit avans çekilmez.

Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekebilirim?

Kredi kartında nakit avans çekebilmek için, kredi kartının normal banka kartı gibi ATM'ye yerleştirip, kart şifresini girin. Sonrasında karşınıza gelen menü ekranında, nakit çekme seçeneğini tıklayın ve çekilmek istenen tutarı girip, onaylayın. Bununla beraber internet bankacılığından bu işlemi basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hiç ATM'ye gitmeden kolaylıkla nakit avans çekilebilir ve para sizin mevcut hesabınıza yatar.

Sizlere Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekebilirim? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartından nakit avans çekmek, kredi kartından nakit avans limiti

0 Yorum "Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekebilirim?"

Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekebilirim? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekebilirim? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme