Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? konusu hakkında bilgi vereceğiz. Son yıllarda kredi kartı kullanımının yaygınlaşması ile beraber, kredi kartı borçlarını birçok kişi ödemekte güçlük çekmektedir. Ödenemeyen kredi kartı borçlarından dolayı, kredi kartı borcu taksitlendirme herkesin katılabileceği bir hal aldı.

Kredi kartı borcu yapılandırma olanağından yararlanan kişiler isterse 1 kart ile isterse de bütün kartlarıyla borçlarını taksitlendirebilirler. Fakat yapılandırmaya giren kart kapatılır. Şayet başka kart kullanımı yapılıyorsa, bu kartların kullanımı devam eder.

31 Aralık tarihi son olarak kabul edilecektir. Yani 31 Aralık'tan sonra ödeme yapılmış ise tabii ki ödeme yapılan kısmı yapılandırmaya alınmayacaktır. 31 Aralık'tan sonra yapılan harcama yani yeni borç yapılandırmaya dahil değildir.

Her şeyden önce yasal takibe düşmemiş kişiler için yapılacaktır. Varlık yönetim şirketlerine gönderilmiş dosyalarda olanlar ve bankanın yasal takip başlattığı kişiler bu olanaktan yararlanamayacaktır.

Kredi kartın asgari ödeme tutarına yatıran veya asgarinin üstünde ödeme yapan fakat tümünü ödenmeyen kişilerin bu borcu tüketici kredisi verilerek kapatılacaktır. Tabii ki ödeme kişiye değil direkt kredi kartına yapılıp borç kapatılacaktır. Asgari ödemede bir takım değişikler meydana geldi. Bu değişikleri bilmek önemlidir. Kredi kartı kullanmış olduğunuz bankanız ile iletişime geçerek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sizlere Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı borcu taksitlendirme hesaplama

0 Yorum "Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır?"

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme