Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır?

Bu makalemizde sizlere Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır? konusu hakkında bilgi vereceğiz. Kredi kartı başvurusu onaylanmış kişiler, kredi kartının kaç günde çıkar, ne zaman eline ulaşır gibi soruların cevaplarını merak etmektedirler. Genellikle karşılaşılan bir durum olmasa bile, bazen onaylanmış olan kredi kartları bir hayli geç ulaşabilmektedir.
Başvurusu onaylanan kişilerin kredi kartları yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar ve kişilere gönderilir. Banka tarafında onaylanan bir kredi kartı, yaklaşık 7 gün içerisinde basılarak çıkar ve kargoya verilir. Sizlere 15 gün içerisinde ulaşır.


Bu konuda dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır. Bunlar;
  • Kredi kartı başvurusunda bulunulan banka onaylanmış kredi kartını anlaşmalı olduğu kuryeye verilmektedir. Kuryenin kartı teslim etme süresi de yaklaşık olarak 10 günü bulabilmektedir. Yaklaşık olarak, bankanız tarafından onaylanmış olan kredi kartını size ulaşma süresi hafta sonları ile resmi tatiller hariç 15 günü bulmaktadır.
  • Başvuru yapılmış olunan kredi kartı banka tarafından onaylanmış olması gerekir. Şayet başvuru olumlu sonuçlandıysa SMS yada çağrı yoluyla bilgi verilecektir. Onaylama süresi, kısa bir değerlendirmenin ardından gerek fiziki gerekte sanal ortamda başvuru yapan kişiler tarafından kabul edilmiş olan sözleşmelerden sonra hızlı bir biçimde tamamlanır ve banka kredi kartını hazır hale getirir. Bu zaman dilimi daha kısa olabileceği gibi genellikle 10 içinde tamamlanmaktadır.
Kredi kartının ne zaman teslim edileceği hakkında bankanızın internet şubesini kullanabilirsiniz. Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz bankanın müşterisi iseniz, bankanızın internet şubesini kullanıp kredi kartınızın teslimat durumunu internet üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Eğer banka müşterisi değilseniz, kredi kartınız ile ilgili çağrı merkezlerinden her zaman bilgi alabilirsiniz.

Sizlere Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır? konusu hakkında sizlere bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

0 Yorum "Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır?"

Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme