Noterde Kredi Kartlı Geçerli Mi?

Bu makalemizde sizlere Noterde Kredi Kartlı Geçerli Mi? konumuz hakkında bilgi vereceğiz. Noterde birçok işlemlerimizi yapabilmekteyiz. Bu işlemler; 0 ve 2.el araç tescilleri, tercümeler, bizler için oldukça önemli olan evrakların aslı gibidir onayı, diplomaların onayı ve ihtarnameler gibi. Bu nedenle bu işlemleri noterde yaptığımız için Türkiye'nin en güvenilir kurum markası olmaktadır. Nitekim bilirsiniz ki, noterlerde yaptığımız işlemlerin belli ücret karşılığı olmaktadır. Yapılacak olan işlemin türüne göre masraf ödemesi yapılması gerekiyorsa, bunların ödenmesini nakit olarak yapabilirsiniz. Mevcut olarak alım ve satım yapan şahıslar özellikle bu ödemelerini kredi kartı yada bankamatik kartı üzerinden yapmak isterler. Fakat noterler şuan için kredi kartından ödeme kabul etmemektedir. Bu tip ödemeleri de almaya başlamalarıyla bankalarla aralarında oluşacak ticari hususlar nedeniyle işlem ücretlerini de artırmak zorunda kalabilirler. Bu durumda kişilerin ceplerine yansıyacak ücretlerden dolayı çokta olumlu bir adım olmayacaktır.
Günümüzde kredi kartının kullanımının artması ile zaman zaman noter masraflarının ödenmesinde kartların kullanılma talebi oluşmaktadır. Bu durumda özellikle vatandaşlar başvururken noter kanallarından kart kullanımı talep edilmemesi de ayrı bir durumdur. Teknoloji hızla gelişmiş olsa da, ticari bir kuruluş olmamasından ötürü henüz atılan bir adım bulunmamaktadır. Fakat zaman içerisinde kişilerin bu talepleri yerine getirilebilir.

Güncel Noter Ücretleri 2019

  • Araç satışları için 0 araç 131 TL, plakasını değiştirmediğiniz araç satımı için 181 TL, plaka değişirse 181 TL,
  • Tercüme onayları 102 TL,
  • Aslı gibidir onayları tek sayfa 40 TL, iki sayfa tek taraflı onay 65 TL, 1 çift taraflı evrak 50 TL ve 2 adet çift taraflı evrak onayları 85 TL,
  • Avukatlara verilen vekaletnameler için 50,90,120 TL,
  • Diploma onayı 110 TL,
  • İhtarname ücreti 150-1000 TL arası,
  • Silah devirlerinde 250-300 TL,
2019 Güncel Noter Çalışma Saatleri

Hukuksal alanlarda ve devlet kurumu başvurularında herkesin başvurmak zorunda kaldığı noterler önemli bir kuruluştur. Bu sebeple hafta içi açık olan bu kuruşlar tatil günlerinde de kapalı oluyor. Hafta içi ise çalışma saatleri 09:00 ile 17:00 arasıdır. 

Sizlere Noterde Kredi Kartlı Geçerli Mi? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: noter ücretleri, noter çalışma saatleri

0 Yorum "Noterde Kredi Kartlı Geçerli Mi?"

Noterde Kredi Kartlı Geçerli Mi? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Noterde Kredi Kartlı Geçerli Mi? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme