Kredi Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim?


Bu makalemizde sizlere Kredi Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim? sorusu hakkında bilgi vereceğiz. Son yıllarda hayat standartlarımızın ciddi bir şekilde artması ile beraber çekilen ihtiyaç kredilerinin yetersiz kalması nedeniyle, birçok kişi ikinci kredi çekmeyi düşünmektedir. Bizlerde bu makalemizde sizlerin aklınızda yer alan soru işaretlerini gidereceğiz.

Öncelikle ilk olarak çekilmiş olan kredinin ödeme alışkanlıklarının önemli bir yere sahip olduğu unutulmamalıdır. Eğer ilk çekilen kredi geri ödemesi düzenli olarak yapılırsa, kredi öderken ikinci kredi çekmeniz mümkündür. Buna ek olarak kredi notunuz yüksekse, daha yüksek limitli ikinci kredi çekilmesi mümkündür. Her ne kadar da kredi çektiğinizde, kredi notunuz kredi borcunuzun oluşmasından dolayı düştüyse, ödemelerinizi düzenli yaptığınızda kredi notunuz yükselişe geçecektir.

Şayet ödemelerinizde problem yaşanması durumda, ikinci kredi başvurunuzun onaylanmasında bir takım sıkıntılar ile karşılaşmanız mümkündür. Ödemelerinizde sorun yoksa ikinci kredinizin onaylanmasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız. Bu kredi başvurusunu aynı banka üzerinden yapmazsanız dahi, bankalar arası değerlendirme sistemi olan kredi notu sistemi üzerinden, bilgilerinizi kolaylıkla görebilmektedir. Bununla beraber farklı bazı değerlendirmeler sonucunda oluşan kredi notu puanı, yine tüm bankalar tarafından görülebilmektedir. Bu nedenle farklı bankaya borcu düzensiz ödeseniz bile, diğer bankadan kredi çekme lüksünüz bulunmamaktadır.

İkinci krediniz onaylanırsa bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Zamanında ödemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Bu nokta oldukça önemlidir. Çünkü zamanında yapılmayan kredi ödemeleri kredi notuna doğrudan etki eder.

İkinci kredi daha uygun faizler ile çekilmesi için, aşağıdaki şartlar bankalar tarafından dikkate alınır. Bu şartlar;


 • Sizlerin adına olan malların üzerindeki ipotekler,
 • Son 5 yıl içerisinde kredi ve kredi kartı kullanımınız ve geri ödemeleriniz,
 • Ödemelerinizin düzenli olup olmadığı,
 • Gelir durumunuz, 

 • Sizlere Kredi Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim? sorusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

  Etiketler: eski krediyi kapatıp yeni kredi

  0 Yorum "Kredi Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim?"

  Kredi Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Kredi Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

  Yorum Gönderme