Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Bu makalemizde sizlere kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım? konusu ile ilgili gerekli bilgileri vereceğiz. Hemen herkesin başına gelebilecek olan bir durum olan kredi kaybolması veyahut çalınması durumunda oldukça hassas davranmalıyız. Bu nedenle ilk olarak yapılması gereken hemen kredi kartınıza ait olan bankanın telefon numarasında banka ile irtibata geçerek kartın kullanıma kapatılması gerekir. Bankalar bu konuda bizlere sunduğu birçok hizmetler içinde sıklıkla kartın kaybolması veya çalınması durumunda banka çağrı merkezi arandığı takdirde anında bağlanma hizmeti bulunmaktadır. Eğer bu durumda elinizi yavaş tutarsanız, kart ile ilgili olan bilgilerden yararlanarak internet üzerinden oldukça kolay dolandırılabilirsiniz. Bu nedenle elinizi çabuk tutmanızda yarar vardır. Kredi kartınızın çalınması veya kaybolması durumunu fark ettiğiniz anda kartınızla ilgili başvuru yaptıktan sonra banka otomatik olarak kartınızın kullanıma kapatılmasını sağlamak zorundadır. Bu nedenle yapılmış olunan başvurudan hemen sonra banka hesaplarında yapılacak olan harcamalar için banka sorumlu olacaktır. Bu konuda aksi bir durum söz olursa banka ile iletişime geçerek yaşanılan mağduriyeti dile getirebilirsiniz. Bankanın bu durumu kabul etmediği takdirde Cumhuriyet Savcılığına bu konuda şikayette bulunabilirsiniz. Hesap üzerinde harcanan miktarı bankadan talep etme imkanınız bulunmaktadır.

Kredi kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda banka ile iletişme geçtikten sonra banka çalışanın sizlere soracağı sorular arasında yeni kart isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Eğer yeni kart talebinde bulunursanız, en kısa sürede kart sizlere ulaşacaktır.

Etiketler: kredi kartı kaybolunca ne yapılır

0 Yorum "Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?"

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme