Ziraat Bank Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bank Genç Çiftçi Kredisi Hakkında Bilgi
Ziraat Bank
 Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bank Genç Çiftçi Kredisi


Ziraat Bank genç çiftçi kredisi, hükümet tarafından gençlerin köylere dönerek üretim yapmaları amacıyla desteklenen bir kredidir. İyi tarım proje kredisi, arazi alım kredileri, hasat kredileri, depoculuk yatırımları, nakliye masrafları, tohum destekleri gibi kredi kampanyaları faizsiz kredi olarak belli şartlarda verilmektedir. Bu kredi başvurusunu yapabilmek için Ziraat Bankası şubesine gidilmesi yeterlidir.

Detaylar Nelerdir?


Ziraat Bank genç çiftçi kredisi çiftçilerin 30 bin liranın 3 katı kadar 90 bin liraya kadar bir kredi alınmasını sağlarken 2016/8540 sayılı Bakanlar Kurulu kararları kapsamında hibe almaya hak kazanmış olan genç üreticilere teşvik içim Proje Kredisi ile Hibe Tutarı ve Proje Kredisi toplamı kadar İşletme Kredisi de bankadan verilmektedir.

Projenin büyüklüğüne göre belirlenecek olan tutarda bir kredi veren Ziraat Bankası, genç çiftçilerin tarım ve hayvancılık projelerinde desteklenmesi için küçükbaş ve büyükbaş hayvan alımı, traktör alımı, tarla alımı, sera kurulumu gibi giderlerinin karşılanması sağlanmaktadır. Geri ödemeler ise yıllık hasat dönemlerinde yapılırken aylık, üç aylık ve hasat zamanında  geri ödemeli olarak 7 yıl vadeli kredi alınabilmektedir.

Gerekli Belgeler Nelerdir?


Ziraat Bank genç çiftçi kredisi için zorunlu olan evraklar ise tüzel kişilerde başta ÇKS belgesi, noter onaylı yetkili kişi belgesi, hangi odaya kayıtlı olunduğunu gösterir belge, vergi beyanı, tarımsal işletme belgeleri, işletmenin son üç yıllık bilanço ve gelir tabloları gereklidir. Bireysel kişiler için ise çiftçi belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, kredi teminatı (ipotek malların detaylı beyanı), tarımsal işletmeyi onaylayan (tapu ve kira kontratı), faaliyet yapıldığına yönelik 3 yıllık gelir tablosu beyan edilmesi zorunludur.

0 Yorum "Ziraat Bank Genç Çiftçi Kredisi"

Ziraat Bank Genç Çiftçi Kredisi Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Ziraat Bank Genç Çiftçi Kredisi ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme