Ziraat Bank Borçlu Cari Hesap Kredisi

Ziraat Bank Borçlu Cari Hesap Kredisi Hakkında Bilgiler
Ziraat Bank Borçlu
 Cari Hesap Kredisi

Ziraat Bank Borçlu Cari Hesap Kredisi


Banka müşterilerine para yatırma ve çekme fırsatı verdiği limitli ve hesap sonlarında belirlenen faiz sistemi olan kredi seçeneği Ziraat Bank borçlu cari hesap kredisi türüdür. Borçlu cari hesap kredisi bankacılık jargonunda genellikle çek karşılığında verilen kredi olarak tanımlanmaktadır. Kısa vadeli nakit ihtiyacının karşılanması için bir teminat karşılığında mart,haziran,eylül ve aralık dönemleri faiz hesaplamasıyla fiyatlandırılmaktadır.

Özellikleri Nelerdir?


Ziraat Bank borçlu cari hesap kredisi kullanan müşterilerine üçer aylık dönemlerde veya hesap sonlarında belli faizler uygulayarak bu krediden faydalanma imkanı tanımaktadır. Banka müşterinin henüz vadesi gelmemiş çekleri de bankada teminat olarak göstermek şartıyla borçlu cari hesap kredisi kullanım imkanı da vardır. Ziraat Bank en uygun faiz oranlı ve ödeme seçenekli kredilerini acil nakit ihtiyacı olan tüm müşterilerine açılam bu hesapta her an kullanıma hazır şekilde bu krediyi tanımlamaktadır. Bu kredi kullanımından itibaren maksimum 12 aylık vade ile ödenirken üçer aylık dönemlerin sonunda ya da hesabın kapanışında faiz tahakkuku işlemleri ile kullandırılmaktadır. Bu kredi için müşterilerin Ziraat Bank şubelerine gitmeleri gereklidir.

Ziraat Bank borçlu cari hesap kredisi öncelikle Ziraat Bankasının sunduğu bir kredi türüdür. Bu kredi firmalar tarafından da tercih edilirken sık sık kredi ve nakit ihtiyacı duyanlar tarafından da tercih edilmektedir. Borçlu cari hesapta kesinlikle alacak verecek ilişkisi oluşmaz. Tek taraflı şekilde nakit bankadan alınır ve ödemesini de banka tahsil etmektedir.


0 Yorum "Ziraat Bank Borçlu Cari Hesap Kredisi"

Ziraat Bank Borçlu Cari Hesap Kredisi Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Ziraat Bank Borçlu Cari Hesap Kredisi ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme