Ziraat Bank Arazi Alım Kredisi

Ziraat Bank Arazi Alım Kredisi Hakkında Bilgiler
Ziraat Bank
 Arazi Alım Kredisi


Ziraat Bank Arazi Alım Kredisi


Ziraat Bank arazi alım kredisi, ülkemizdeki tarım arazilerinin yeniden üretime kazandırılması ve işletme kapasitesinin daha da arttırılması için üzerinde tarımsal üretim yapılmakta ya da yapılacak olan tarla arazilerinin teşviğine yönelik tüketicilere verilen bir kredidir.

Detayları Nelerdir?


Ziraat Bank arazi alım kredisi, yatırım kredisi olarak en uygun faiz oranları ile verilmektedir. Bu krediden 3 farklı şekilde yararlanılabilmektedir. Öncelikle hisse payının diğer hissedarlar tarafından satın alınması için, bitişik arazilerin satın alınması için veya hisseli arazilerin satın alınmasına yönelik işlemlerde bu krediler kullanılabilmektedir. Ziraat Bank bu tür kredileri genelde arazi alım kredileri, hayvancılık kredileri ve ekipman kredileri olarak tanımlamaktadır. Kredi çekebilmek çin Bakanlar Kurulunca belirlenen şartları yerine getirmenin yanı sıra düşük faizlerden faydalanabilmek oldukça kolaydır. Bu krediler, sübvansiyonlu kredi uygulamaları olarak nitelendirilmektedir. Ziraat Bankası kredileri için faiz oranları değişkenlik gösterse de kredi kullananlar için daima uygun bir seviyede sunulmaktadır.

Şartlar Nelerdir?


Ziraat Bank arazi alım kredisi, belli koşullar ile mümkündür. Öncelikle gereken ilk iki koşul üretimin yapıldığı alan ve krediyi kullanacak kişinin uygunluğudur. Müşteriler düşük kredi faizlerinden yararlanmak için bankalar tarafından belirlenen kriterlere uygunluk göstermek gereklidir.

Nasıl Başvurulur?


Krediye başvuru yapmak için  herhangi bir Ziraat Bankası şubesine istenen evrakları temin ettikten sonra başvuru formunu iletebilirsiniz. Bu başvurudan sonra bankanın müşteri temsilcileri gerekli işlemleri başlatarak süreç hakkında size dönüş sağlamaktadır.

0 Yorum "Ziraat Bank Arazi Alım Kredisi"

Ziraat Bank Arazi Alım Kredisi Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Ziraat Bank Arazi Alım Kredisi ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme