Yapı Kredi Konut Hesabı Nedir?

Yapı Kredi Konut Hesabı Hakkında Bilgiler
Yapı Kredi
Konut Hesabı Nedir?

Yapı Kredi Konut Hesabı Nedir?


Yapı Kredi Bankası’nın sunmuş olduğu kampanya ve ürünler arasında son zamanlara dikkat çeken Konut Hesabı yoğun bir ilgi görüyor. Yapı Kredi konut hesabı nedir? Yapı Kredi, düzenli ödeme koşullarıyla uzun dönemde tasarruf sağlayarak konut sahibi olmak isteyenlere bir fırsat sunuyor. Devlet katkılı Konut Hesabı’nı hayata geçiren Yapı Kredi, tüketiciler için avantajlı faiz oranlarının devlet katkısıyla verilmesi sektörde dikkat çekmesine neden oluyor.

Detayları Nelerdir? 


Minimum 3 yıl vadeyle TL üzerinden birikim yapma şansı sunan Yapı Kredi Konut Hesabı’nı, şahsına ait ilk eve almak isteyen tüm T.C vatandaşları bizzat açabiliyor. Yapı Kredi Konut Hesabı’na yapılan düzenli ödemeler ile konut sahibi olanlar altı ay içinde devlet katkısı için resmi olarak başvurabiliyor. Ayrıca bu hesapta 36 aydan 47 aya kadar maksimum tutar 13 bin TL olmak üzere birikimlerin ortalama yüzde 15’i, 48 ile 59 ayda ise maksimum 14 bin TL olmak üzere devlet katkısından yararlanabiliyor.

 Aylık 250 TL’den başlayan miktarlarda yapılan düzenli ödemeler vadesiz hesaptan ya da kredi kartından otomatik olarak yapılabiliyor. Hatta ara ödeme yapmanın da sunulduğu Yapı Kredi Konut Hesabı’ndan, ihtiyaç olunca faiz kaybı olmadan para çekme imkanı da tanınıyor.
Yapı Kredi konut hesabı nedir? Mevcut sistemdeki güncel faiz oranlarıyla tasarruf imkanı sunulan devlet katkılı bu hesap tüm Yapı Kredi şubeleri vasıtasıyla açılabiliyor.


0 Yorum "Yapı Kredi Konut Hesabı Nedir?"

Yapı Kredi Konut Hesabı Nedir? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Yapı Kredi Konut Hesabı Nedir? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme