VakıfBank Hızlı Bitirme Kredisi

Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi Hakkinda Bilgiler
VakıfBank Hızlı
Bitirme Kredisi


Vakıfbank Hızlı Bitirme Kredisi


VakıfBank hızlı bitirme kredisi öncelikle yapı kooperatiflerine mevcut inşaatlarını daha hızlı tamamlamaları için ihtiyaç duydukları finansmanı veren bir kredi türüdür. Konut yapı kooperatifinin bu krediden yararlanabilmeleri için inşaatın %20 ve %80 arasında yapılmış olması şartı vardır. Konut finansmanı desteği için kooperatife üye olanların ek bazı şartları sağlamaları istenir. Belediye sınırları içerisindeki kooperatif inşaatları için verilen kredide %20-80 gerçekleşme aşamasındaki inşaatlar için düşük faiz oranları ile Bankomat 7/24 kredisi olarakta alınabilir.

Hızlı Bitirme Kredisi Detayları Nelerdir?


VakıfBank hızlı bitirme kredisi kapsamında kooperatif üyeleri için de ayrıca Vakıfbank’ta kredi imkanı vardır. Üyeler, kendilerine düşen kredi borcunu bizzat ödemek isterlerse Vakıfbank Konut Finansman Kredisinden yararlanarak ödeyebilirler. İnşaatı tamamlayan kooperatifler, faizi silinmiş şekilde kalan kredi borçlarını ev sahipleri arasında pay ederken herkes üzerine düşen tutarı ödemek şartıyla sorumludur.

VakıfBank hızlı bitirme kredisi için Kooperatif Yönetim Kurulu’nun almış olduğu kararlar, kooperatif için alınan resmî tapular, Belediye’den alınan imar durumu belgesi, Belediyenin onayladığı proje ve projenin yerleşim planı, inşaata ait ruhsatlar ve üyelerin aidatlarını gösteren evraklar ile yönetim kurulundan bir kişi kredi başvurusunda evrakları tamamlayarak işlem yapabilir. Ödeme planı, çekilen tutara ve kredinin kaç vadede ödeneceğine bağlı olarak değişkenlik göstermesi nedeniyle ödeme planı banka personeli ile birlikte incelenir ve piyasadaki faiz oranlarına göre doğal olarak farklılık gösterir.

0 Yorum "VakıfBank Hızlı Bitirme Kredisi"

VakıfBank Hızlı Bitirme Kredisi Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz VakıfBank Hızlı Bitirme Kredisi ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme