Vakıfbank EFT/Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT/Havale Hakkında Bilgiler
Vakıfbank EFT/Havale
 Nasıl Yapılır?


Vakıfbank EFT/Havale Nasıl Yapılır?
 

Banka müşterilerinin en çok merak ettiği ve rağbet gösterdiği EFT ve havale işlemleri oldukça önemlidir. Vakıfbank EFT/Havale nasıl yapılır? Para transferi bankacılık işlemleri iki ayrı türe ayrılır. Vakıfbank müşterisi olanlar aynı bankadaki hesaplar arasında para transferi yapmak için havale işlemini kullanır. Eğer kendi hesabından başkasının hesabına para transferi yapmak isterse EFT (Elektronik Fon Transferi) işlemini kullanması gerekir. Vakıfbank ve diğer tüm bankalarda müşteriler, EFT saatlerini mutlaka bilmelidir.

Vakıfbank EFT/Havale nasıl yapılır? 


Resmi banka şubesinin yanı sıra Atm, mobil bankacılık, internet şubesi ve cep bankacılığı ile yapılan EFT için uluslararası resmî saatler ise 09:00 – 16:00  olarak tanımlanır. Bu saatler dışında yapacağınız para transferleri ise bir sonraki iş gününe aktarılır. Eğer tatil olan bir günde EFT yapmak istiyorsanız o gün yarım gün çalışılırsa 09:00 – 11:00 saatleri arasında bu işlemi yapmanız koşuluyla transfer aynı güne yetişecektir.

Vakıfbank EFT/Havale nasıl yapılır?  


Vakıfbank’ta tüm bankacılık işlemleri en geç 5-10 dakika arasında yapılırken EFT işlemleri 30 dakikayı aşabilir. Vakıfbank aracılığıyla yapılan EFT işleminin olmaması gibi durumlarda ilk akla gelen konu ise EFT saatleri dışında yapılan para transferleri ilk mesai günü aktarılacağı için normal bir aksaklık oluşudur. EFT’nin ardından hemen hesaplarınızı kontrol etmelisiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri ile sorun veya önerilerinizde hemen temasa geçebilirsiniz.

0 Yorum "Vakıfbank EFT/Havale Nasıl Yapılır?"

Vakıfbank EFT/Havale Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Vakıfbank EFT/Havale Nasıl Yapılır? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme