Vakıfbank ATM'den Havale/ EFT Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ATM'den Havale EFT Hakkında Bİlgi
Vakıfbank ATM'den Havale EFT nasıl yapılır

VAKIFBANK ATM’sinden HAVALE NASIL YAPILIR?

Vakıfbank ATM’sinden havale yapmak için aşağıdaki adımları izleyerek Vakıfbank ATM’lerinden Havale işleminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz:

  • Kartınızla müşteri menüsüne giriş yaparak “para transferi” bölümüne geçiniz.
  • Sonraki adım, “banka hesabına” seçeneğini seçmek ve para yatırmak istediğiniz hesap bilgilerini doğru ve eksiksiz bir biçimde yazmaktır. Bu bilgiler IBAN ve T.C. kimlik numarasıdır.  
  • Bilgileri girdikten sonra onay vererek Vakıfbank hesabınızdan başarı ile Havale yapmış olursunuz.
  • İsteğe göre işlemin sonunda alıcıya iletmek için havale işleminin dekontunu çıkarabilirsiniz.


VAKIFBANK ATM’sinden EFT NASIL YAPILIR?

Vakıfbank ATM’lerinden EFT yapabilmek için de yine kartınızı ATM’ye yerleştirip kart menüsünden gereken adımları uygulayarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Vakıfbank ATM’sinden EFT yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

  • “Para Transferi” seçeneğini seçerek işleme başladıktan sonra “EFT” veya “Başka Banka Hesabı” seçeneğini seçin.
  • Ancak karşınıza bu seçenekler çıkmadıysa, karşınıza direkt olarak doldurulması gereken alanlar çıkıyorsa istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz girmelisiniz.
  • Muhtemelen ATM sizden alıcı hesabın IBAN ve T.C. kimlik  numarasını talep edecektir. EFT yapmak için alıcının IBAN numarasını kesinlikle doğru girmelisiniz. IBAN numarası yoksa EFT işlemi yapamazsınız.  Alıcının T.C. Kimlik numarasını da girdikten sonra aktarmak istediğiniz tutarı yazarak onay verip EFT işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • EFT işlemini tamamlamanın ardından talebe göre dekont çıkarabilirsiniz.Vakıfbank ATM’sinden EFT işlemi yapmak bu kadar basittir.


0 Yorum "Vakıfbank ATM'den Havale/ EFT Nasıl Yapılır?"

Vakıfbank ATM'den Havale/ EFT Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Vakıfbank ATM'den Havale/ EFT Nasıl Yapılır? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme