TEB BANKASI ATM'den EFT/HAVALE YAPMA


TEB Bankası ATM’lerinden havale yapmak için TEB banka kartınızla ATM’den giriş yapın. Ekranda beliren seçeneklerden “Para Transferini” alanını seçin.

Alıcı Hesap bilgilerini yazarak Onay vermeniz halinde havale işlemi alıcı TEB hesabına aktarılır.

Başka bir TEB hesabına havale yapmak istediğinizde, H hesabınızda bakiye olmaması durumunda direkt para yatırma özelliği ile yatıracağınız parayı havale esnasında cebinizden verebilirsiniz.

ATM’lerden gercekleştirilen havale işlemleri karşılığında bankaya aktarılan tutar ise 4 TL’dir. Göndereceğiniz meblağa göre bu tutar azalabilir.

TEB BANKASI ATM’lerinden NASIL EFT YAPILIR?

  • TEB kartınızla ATM’ye giriş yapın.
  • Ana sayfada yer alan seçenekler arasından “Para Transferi” alanına tıklayın.
  • Daha sonra “EFT” ya da “Başka Banka Hesabına” seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • İki seçenek de çıkmaz karşınıza doldurulması gereken boş alanlar çıkarsa direkt olarak istenilen bilgileri eksiksiz doldurun.
  • Muhtemelen IBAN numarası istenecektir. EFT yapabilmek için alıcı hesabın IBAN numarasını biliyor olmanız gerekir.
  • T.C. kimlik numarasını da girerek göndermek istediğiniz tutarı yazıp gönder butonuna basıp onaylayabilirsiniz.
  • Bankalar genel olarak EFT için cuzi bir miktar kesinti yapsa da Havale için yapılan aşırı oranlara çıkabilen kesintiler yanında bir EFT kesintileri hiçtir.

Tüm bu işlemleri internet şubesinden ya da CEPTE TEB mobil uygulamasından çok kısa sürede kolaylıkla  gerçekleştirebilirsiniz.

0 Yorum "TEB BANKASI ATM'den EFT/HAVALE YAPMA"

TEB BANKASI ATM'den EFT/HAVALE YAPMA Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz TEB BANKASI ATM'den EFT/HAVALE YAPMA ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme