SANAL KART NEDİR?

SANAL KART HAKKINDA BİLGİLER
SANAL KART NEDİR?


SANAL KART NEDİR?


İnternet üzerinden alışveriş yapmak istiyor, güvenemiyorsanız sanal kredi kartı ile bu güven sorununuzu kökten çözebilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş riskini en az orana düşürebilmek için bankalar tarafından geliştirilen bu kart, isminden anlayacağınız üzere sanaldır.

Sanal kart yalnızca internet aleminde kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde kart bilgileriniz çalınsa bile dış dünyada kullanılamaz.


SANAL KART NASIL ALINIR?


Sanal kart alabilmek için kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankayı aramanız ya da internet şubesiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bankanızla öncelikle limiti 0 bir kart oluşturmalısınız. Daha sonra kullanmak istediğiniz limiti belirleyin. Sanal kartta her alışverişinizde satın alma işleminden önce limit belirlemeniz gerekiyor. Bu da güven sorununu kolayca hallediyor sanırım.

1500 TL tutarında alışveriş yapmak isteyen bir müşteri önce Sanal Kartı için 1500 TL belirliyor ve daha sonra siparişini veriyor. İnternet ortamında alıcı bilgileri sanal kart bilgileri olarak görünse de para asıl karttan  kesilir.SANAL KART AVANTAJLARI NELERDİR?


Sanal Kartın limiti müşterilerin kendisine bağlıdır. Ve kişi limit belirlemediği sürece Sanal Kart kullanılsa dahi içinde limit olmadığından müşteri bir zarara uğramaz. Eğer içerisine limit tanımlanmış ve alışveriş yapılmadan bilgiler çalınmışsa müşteri yalnızca tanımladığı limit kadar zarara uğrar. Daha fazlasına erişim olmaz. Sanal kart, bankaların müşterilerine sunduğu ücretsiz bir hizmettir. Kart aidatı veya kullanmak için herhangi bir bedel ödemek yok.

Sanal karta sahip olmak için yalnızca kartınızın internet işlemlerinin açık olması yeterli.

0 Yorum "SANAL KART NEDİR?"

SANAL KART NEDİR? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz SANAL KART NEDİR? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme