İŞ BANKASI EK HESAP NEDİR?


Bütçe açığı çeken müşterilerin başvuracağı yollardan biri, kredi kartları bir diğeri ise kredili mevduat hesaplarıdır.

Kredi kartlarının faiz riski fazla olduğu için geriye kredili mevduat hesapları kalır.


İş Bankasının Ek Hesap hizmeti sayesinde hesabınızda bakiyeniz bitse de nakit para çekebilirsiniz. Hesaptaki paranız bittiğinde Ek Hesap devreye girer ve bankanızla birlikte aylık gelirinize göre belirlediğiniz limite kadar size avans verebilir.

Bu sayede anlık nakit sıkıntınız giderilir ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz kişisel faturalarınız hesabınızda nakit olmasa bile İş Bankası Ek Hesabınızdan karşılanır.

Yine hesabınızda yeterli bakiye olmadan Ek hesap sayesinde limitiniz dahilinde EFT/Havale yapabilirsiniz.

İş Bankası, müşterilerinin aylık gelirlerini baz alarak Ek Hesap limiti belirler. Müşterilerin Ek Hesaplarını kullanmak gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır. Kullanılmayan Ek Hesaplar için herhangi bir ücret ödemekte söz konusu değildir. Ek Hesap herhangi bir aidata sahip değildir tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet verilir.

Diyelim ki ana hesap bakiyeniz bittiğinde, ek hesabınızdan 10 gün için 200 TL çektiniz. Bu 200 TL’nin 10 günlük faizini bankanıza ödüyorsunuz.


Başvuru yaparken ek hesabınız için bir ödeme günü belirlemelisiniz. Belirlediğiniz günde hesabınızda ödeme için  yeterli bakiye olmazsa Ek Hesabınız kullanıma kapatılır. Borcu ödediğinizde tekrar açılır.

Ek hesap başvurularını size en yakın İş Bankası şubelerinden veya internet bankacılığından yapabilirsiniz. Ek hesap faiz oranları 1.90 ve 2.05’dir. Ayrıca faiz oranı aylık olarak değil ek hesabı kullandığınız güne göre hesaplanır.

0 Yorum "İŞ BANKASI EK HESAP NEDİR?"

İŞ BANKASI EK HESAP NEDİR? Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz İŞ BANKASI EK HESAP NEDİR? ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme