FİBABANK TARIM KREDİSİ


Fibabank’ın, çiftçilerin omuzlarındaki yükü azaltmak için maddi destek vermek amacıyla tasarlanan kredilerdir. Fibabank Tarım Kredisi kendi içerisinde 3 ana başlığa ayrılır.


Tarımsal Yatırım Kredisi: Traktör, tarla-arazi alım, makine veya tarımsal ekipman, seracılık, meyvecilik, tarımsal işletme edindirme, projeli yatırım, hibe destekli Fibabank Tarımsal Yatırım Kredileridir.

  • Traktör kredisi : Sıfır model veya 2. el traktör ticaretinde maddi açıdan destek olabilmek için verilir.
  • Tarla/Arazi alım kredisi : Yeni alacağınız tarla/arazi finansmanı sağlama amacıyla verilir.
  • Makine/Tarımsal ekipman kredisi : Biçerdöver, silaj makinesi gibi tarımsal makineler için verilir.
  • Seracılık kredisi : Sera işiyle uğraşanlara sera masraflarına destek olmak amaçlı verilir.
  • Meyvecilik kredisi : Meyvecilikle uğraşan bireylere meyvecilik masraflarını karşılamak için verilir.
  • Tarımsal işletme edindirme kredisi : Çiftçileri tarım alanında işletme kurmaya teşvik amaçlı verilir.

Bu kredilerin faiz oranları hakkında bilgi almak için en yakın Fibabank şubesine başvurabilirsiniz.Tarımsal İşletme Kredileri : Tarım alanında çalışan bireylerin iş yükünü hafifletmek ve finans desteği sağlamak amacıyla verilen kredi türüdür.

Spot tarım kredisi ve rotatif kredi gibi çeşitleri bulunur. Fibabank Tarımsal İşletme kredilerinin ödeme planını krediyi çeken çiftçinin hasat zamanlarına göre belirler ve bu şekilde çiftçiyi zora sokmaz.

Çiftçilikle uğraşan müşterilerin tarım masrafları dışında kalan diğer masrafları içinde kredi verilebilmektedir. Konut ve araba kredisi bu masraflara dahil olduğundan çiftçiler için kolaylıklar sağlanır.

0 Yorum "FİBABANK TARIM KREDİSİ"

FİBABANK TARIM KREDİSİ Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz FİBABANK TARIM KREDİSİ ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme