Akbank EFT/Havale Yapma

Akbank EFT-Havale Yapma Hakkında Bilgiler
EFT-Havale Yapma


Akbank EFT/Havale Yapma


Banka müşterilerinin en sık kullandığı bankacılık işlemlerinden biri Akbank EFT / havale yapma işlemleridir. Para transferi olarak bilinen bankacılık işlemleri iki ayrı türdedir. Akbank müşterisi Akbank’taki hesaplar arasında para transferi yapmak isterse havale işlemini kullanması mümkündür. Eğer kendi hesabından başkasının hesabına para transferi yapmak isterse de EFT (Elektronik Fon Transferi) işlemini yapması gerekir. Akbank ve diğer tüm bankalarda öncelikli konu ise EFT saatlerinin bilinmesi gerekliliğidir.

Akbank EFT/Havale Özellikleri


Akbank EFT / havale yapma işlemleri için banka şubesinin yanı sıra Atm, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve cep bankacılığı yöntemleri kullanılmaktadır. EFT için uluslararası saatler ise  09:00 – 16:00  olarak bilinmektedir. Bu saatler haricinde yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe kalacaktır. Eğer tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız da yarım gün çalışılırsa 09:00 – 11:00 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmeniz aynı güne yetişecektir.

Akbank EFT / havale yapma süreleri oldukça kısadır. Havale işlemleri en geç 5-10 dakika arasında gerçekleşirken EFT işlemleri 30 dakikayı bulabilmektedir. Akbank üzerinden yapılan EFT işleminin gerçekleşmemesi gibi durumlarda ise  öncelikle EFT saatleri dışında yapılan para transferleri ilk mesai günü aktarılacağı için panik yapılmamalıdır. EFT’nin gerçekleşmediği durumlarda hemen bilgilerinizi kontrol etmelisiniz. Akbank müşteri hizmetleri ile bu konuda hemen görüşebilirsiniz. Kendi bankanızda değil de karşı bankada bir sorun olabilirken muhakkak bankanızdan yardım almalısınız.

0 Yorum "Akbank EFT/Havale Yapma"

Akbank EFT/Havale Yapma Başlıklı yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı lütfen yorum olarak bırakınız en kısa süre içeresinde yöneticilerimiz Akbank EFT/Havale Yapma ile ilgili sorunuzu cevaplandıracaktır.

Yorum Gönderme